Mielenkiintoinen kiinteistökokonaisuus Savonlinnan Niittylahdessa!
Kaupan on kolme eri kiinteistöä, jotka ovat yhteispinta-alaltaan 4,53 hehtaaria. (Katso kartat ilmoituksen kuvien yhteydestä)
Hakametsä-tila käsittää 1,68 hehtaaria ja se sijaitsee Niittylahdentien varressa ja käsittää ainoastaan pienen metsätilan. Puuston määrä arviolta noin 250-290 m³ kasvatusmetsää, joten tässä hyvä mahdollisuus esimerkiksi puuhastelupalstaksi autotien varrelta.
Kotiranta-tila käsittää 1,68 hehtaaria ja se rajoittuu Seppäjärven rantaan. Tilalla ei ole rakennuksia eikä sillä ole rakennusoikeutta. Tällä tilalla puustoa on arviolta noin 150 m³-170 m³.
Marttala-tila käsittää 1,17 hehtaaria ja sillä sijaitsee vanha omakotitalo, navettarakennus ja pihasauna. Talo on rakennettu 1965 ja se käsittää kahteen kerrokseen rakennetut asuintilat. Talo on ollut viime vuodet vain kesäkäytössä ja myydäänkin peruskorjattavaksi!
Mikäli olet etsinyt läheltä kaupunkia esimerkiksi kesänviettopaikkaa niin tässä mielenkiintoinen kokonaisuus joka sisältää rakennuksen, metsää ja rantaa.
Mahdollista myös keskustella kiinteistöjen ostamisesta erillisenä
Yhteydenotot p. 0405190811/Naukkarinen
Kohdetta myy
57130 SAVONLINNAantti.naukkarinen@hannunaukkarinen.fi+358 440 576 914
Esittely
Perustiedot
Pietiläntie 34
58150 Savonlinna
Hinta ja kustannukset
Laskettu velattomasta myyntihinnasta.
Jätehuollon kustannus myös erikseen (100€/v luokkaa).
Lisätiedot
Lämmitysmuotona on käytetty pääasiassa puuta.
Asunnon tilat ja materiaalit
Katon pintamateriaali: Peltikate
Katto saneerattu arviolta 1990-luvulla
Asunnon tontti
Kotiranta-tila rajoittuu Seppäjärvi-nimisen sisäjärven rantaan.
Etelään suuntautuva matalahko ranta
Kiinteistöllä ei ole rakennusoikeutta eli rantaa voi käyttää vapaasti, mutta sinne ei saa rakentaa kiinteitä rakennuksia.
Seppäjärvi
Kiinteistöllä on vanha navettarakennus ja pihasaunarakennus.
Muut lisätiedot
Marttala-kiinteistöllä on voimassa sähköliittymä, joka siirretään kauppaan kuuluvana ostajalle.